Bezpečnost prodeje a nákupu na Aukru

Na online aukci Aukro cz probíhá denně desítky tisíc transakcí. Díky tomu, že se jedná o největší nákupní galerii v ČR a v dalších evropských státech, musí aukro myslet na maximální bezpečnost svých uživatelů.

Základním pilířem Aukra jsou obchodní podmínky, se kterými musí každý uživatel souhlasit v momentě kdy se registruje do systému Aukra. Registrace nového uživatele na aukro je zdarma a probíhá tak, že nový uživatel vyplní krátký formulář a potvrdí souhlas s pravidly používání Aukra. Během ořibližně čtrnácti dní obdrží nově registrovaný uživatel dopis klasickou poštou na jeho adresu, kterou uvede při registraci, s aktivačním kódem pomocí kterého si svůj online účet aktivuje. Tím si aukro ověří adresu bydliště registrovaného uživatele.

Uživatelské jméno a heslo

Každý uživatel se na Aukro přihlašuje pomocí svého uživatelského jména a tajného hesla. Všele doporučujeme volit heslo tak, aby mělo alespoň osm znaků a skládalo se z kombinace velkých a malých písmen a číslic. Samotné přihlašování na Aukro probíhá šifrovaným protokolem https, který znemožňuje odposlouchávání odesílaných dat mezi uživatelem a Aukrem.

Další kontrolní mechanismy

Veškeré transakce – ať už nákupy či prodeje – na Aukru jsou pod drobnohledem uživatelů a dalších kontrolních prvků. Příkladem je Program na ochranu nakupujících, který zaručuje nakupujícím bezpečný nákup. Další program „Program na ochranu práv“ chrání kupující od prodeje padělků a napodobenin známých značek.

Uživatelům je k dipozici podrobně zpracované centrum pro bezpečnost serveru Aukro, které radí uživatelům jak se chovat při nákupu a prodeji, jak si zabezpečit svůj účet i počítač.

Systém hodnocení uživatelů a komentářů

Velkým dílem se o značnou část bezpečnosti postarají sami uživatelé tím, že hodnotí své obchodní partnery. Díky tomu všichni ostatní snadno odhalí to jak je každý uživatel spolehlivý. Systém hodnocení funguje na bázi udělování hvězdiček jednotlivým prodejcům a nakupujícím. Od prodejců, kteří mají mnoho negativních hodnocení se pak nedoporučuje nakupovat. Jedná se o velice jednoduchý a elegantní systém, který funguje na 100%.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aukro cz se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.